سپید بال

انتخابی مطمئن جهت ارسال کالا به سراسر دنیا...

حمل چه نوع مواد غذايي ممنوع مي باشد

بسته هاي يخ زده گوشت و سبزيجات، مواد روغني، مواد اسيدي مثل آبليمو و مواد چسبنده مثل خرما، عسل و مربا.

چگونه وسايل نوك تيز، شيشه اي، چيني و شكستني را میتوان حمل نمود

به صورت معمولی كليه وسايل شكستني، تيز و بُرنده را نمی توان حمل نمود، بلکه تحت شرایطی (مثلا وسایل شکستنی و تیز و برنده در جعبه چوبی و یا بصورت تخصصی و حرفه ای بسته بندی شود) قابل حمل می باشد.

بیمه حمل ونقل و یا باربری چیست

رشته بیمه های باربری به عنوان یکی از بخش های فنی شرکت در بر گیرنده رشته های بیمه ای حمل کالا، وجوه، کشتی و هواپیما می باشد. گسترش روز افزون تجارت، دخالت عوامل مختلف در یک فرآیند تجاری باعث آن گردیده که امروزه نظام تجاری ساز و کار پیچیده و خاص خود را مطالبه نماید. ورود بیمه گران به این عرصه در جهت تسهیل و ایجاد اطمینان بیشتر بین طرفین تجاری است. بیمه حمل و نقل کالا یکی از متدهایی است که صاحبان بنگاه های تجاری و تجار به منظور سهولت و گسترش مبادلات تجاری از آن بهره می جویند. این بیمه برخوردار از حمایت قانون بیمه، قانون تجارت، آیین نامه های شورای عالی بیمه و عرف جهانی می باشد و متعهد به ایفای نقش مؤثر خود در مبادلات تجاری است. بیمه حمل ونقل کالا پوششی است که بیمه گر در مقابل دریافت حق بیمه متناسب با پوشش بیمه ای ازبیمه گذار،تعهد می کند که چنانچه کالای مورد بیمه در جریان حمل ونقل و جابجایی از مبدا به مقصد به علت وقوع یکی از خطرات مندرج در بیمه نامه دچار خسارت گردید، زیان وارد به کالا را جبران کرده و هزینه ها را هم بپردازد. حمل و نقل و جابجایی کالا ممکن است توسط وسایل حمل ونقل مختلف مانند کشتی،هواپیما،کامیون و قطار انجام پذیرد.

آيا هر كالايي با هواپيما قابل حمل است

شرايط حمل كالا با هواپيما نسبت به حمل و نقل زميني و دريايي متفاوت است و محموله‌ها با توجه به ماهيت، وزن، حجم و نوع هواپيماي مورد استفاده در مسير مورد نظر، با هزينه هاي متفاوت، يا قابل حمل يا به مقدار محدود قابل حمل و يا غير قابل حمل مي‌باشند.

هزينه حمل بار به چه عواملي بستگي دارد

هزينه حمل به ماهيت، وزن، حجم بار، مسير پروازي و همچنين به سرويس‌هاي خاص ارايه شده به محموله بستگي دارد

آيا امكان پرداخت هزينه حمل در مقصد ميسر است

مشتری با انتخاب سرویس پس کرایه می تواند هزینه ارسال را در مقصد پرداخت نماید.

آيا امكان عقد قرارداد جهت استفاده از نرخ‌هاي ارزان‌ تر وجود دارد

بله از طريق تماس با مديريت فروش بار سپیدبال ، در صورت امكان چنين قراردادهايي با شرايط خاص منعقد مي‌گردد.

آيا امكان حمل محموله هاي حجيم در اوزان بالا يا محموله هاي خاص به صورت هم زمان ميسر است

بله، اين امكان وجود دارد كه با توجه به درخواست فرستنده و توافق در خصوص هزينه حمل، محموله مورد نظر با هواپيماي باري به صورت چارتر به مقصد حمل گردد.

آيا امكان حمل و ارسال جنازه به صورت بار هوایی وجود دارد

بله، اين امر مستلزم انجام تشريفات قانوني مي باشد، براي دريافت اطلاعات بيشتر لطفا ً با دفاتر پذيرش بار تماس حاصل فرماييد.

به چه طريق مي‌توان به اطلاعات بيشتري در خصوص حمل بار هوايي توسط سپیدبال دسترسي يافت

ارسال كنندگان بار مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص شرايط حمل بار با دفاتر و نمايندگي‌هاي سپیدبال در داخل و خارج كشور از طريق شماره تلفن‌هاي ذيل تماس حاصل فرمايند:
صادرات داخلي بار 8461001 511 98+
صادرات خارجي بار 8467083 511 98+
واردات خارجي بار 3400305 511 98+
چارتر بار 8427245 511 98+

قوانين حمل حيوان زنده توسط هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران چيست

بر اساس مقررات هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، ورود هرگــونه حيوان زنده به داخل كــابين هواپيما ممنوع مي باشد. حمل حيوان زنده در داخل انبار بار هواپيما و براساس مقررات ياتا صورت ميگيرد و علاوه برآن، قوانين دولت كشورهاي مقصد و ترانزيت بايد مد نظر قرار گرفته شود. حمل حيوانات زنده مستلزم پرداخت هزينه مي باشد. براي دريافت اطلاعات بيشتر با دفاتر شرکت سپیدبال تماس بگيريد.

چه مقدار توشه يا بار مي توانيم با خود به داخل هواپيما ببريم

بسته به شركت هاي هواپيمايي، نوع سفر، مبدا يا مقصد سفر، شركت هاي هواپيمايي تعداد يا وزن توشه يا بار را تعيين مي كنند كه بيش ازمقدار تعيين شده را بار اضافي تلقي كرده مي توانند هزينه هاي مربوطه را دريافت كنند.

اندازه و تعداد توشه اي كه مي توان با هواپيما ارسال کنیم، چه میزان است

حداكثر اندازه ي جامه داني كه مي توان با هواپیما ارسال نمود، براي اكثر شركت هاي هواپيمايي 45 اينچ خطي معادل 1.143 متر (ارتفاع، پهنا، و عرض كلي جامه دان) است. هر چيزي بزرگتر از آن بايد مورد بررسي قرار گيرد. بسته يا توشه هايي با اندازه بيش از حد بزرگ را نمي توان داخل هواپيما جا داد.
• قبل از بسته بندي از شركت هاي هواپيمايي بخواهيد كه رهنمود هاي لازم درباره همراه بردن توشه به داخل هواپيما را از نظر تعداد اقلام و حداكثر اندازه ي آن اقلام كه مي توانيد داخل هواپيما ببريد را برايتان مشخص كند.

چگونه وزن حجمی محاسبه می شود

وزن حجمی یا ابعادی وزنی است که خطوط هوایی داخلی با توجه با ابعاد و حجم بسته برای مرسولات هوایی تعیین میکنند. روش محاسبه وزن حجمی:
طول*عرض*ارتفاع
وزن حجمی = -----------------
6000
تمامی ابعاد باید به سانتیمتر محاسبه شوند.**

آیا امکان توزیع و جمع آوری بار درب منزل و محل کار وجود دارد

بله ، این شرکت با دارا بودن کریرهای مجرب و آموزش دیده کلیه مناطق شهر مشهد را جهت دریافت بار های سبک و سنگین پوشش می دهد.

به علت مشغله های زیادی که دارم ، فقط در ساعت خاصی می توانم بسته را تحویل بدهم یا بگیرم، آیا امکان سرویس دهی وجود دارد

بله ، شرکت سپیدبال از طریق تلفنی و اینترنتی و اس ام اس سفارش محموله مشتری را دریافت می نماید حال شما با ذکر نمودن ساعت خاصی از روز در چهارچوب ساعت کاری شرکت ، نماینده ی سپیدبال در همان ساعت مراجعه می نماید.

دستورالعمل حمل كالاي خطرناك توسط هواپيمايي های جمهوري اسلامي چگونه است

كالاهاي خطرناك به اقلام و موادي گفته مي شود كه سلامت و ايمني مسافران يا هواپيما را به مخاطره مي اندازد. حمل اينگونه اقلام با توجه به دستورالعملهاي سازمان بين المللي هواپيمايي كشوري(ICAO) وانجمن شركت هاي هواپيمايي (IATA) مي باشد. حمل اين اقلام در داخل جامه دان و يا كيف دستي مسافرين اكيدا ًممنوع مي باشد.

آيا شرکت سپیدبال ، بار غير همراه (CARGO) پذيرش و حمل مي نمايد

بله شرکت سپیدبال حمل بار با هواپيماهاي باری شرکت های مختلفی که طرف قرارداد میباشد (Gulf Air, British airways, Lufthansa , Turkish Airlines, Qatar Airways, Etihad Airways, Singapore Airlines & bmi) قادر به حمل و ارسال بارهاي مختلف به اكثر نقاط دنيا مي باشد.

اطلاعات اوليه مورد نياز براي ارسال بار هوايي به طور خلاصه شامل چه مواردي است

در خصوص ارسال محموله هاي خارجي فرستنده كالا مي‌بايد از مقررات گمرك مبدأ جهت اخذ مجوز صادرات و مقررات گمرك مقصد جهت ترخيص محموله اطلاعات كافي داشته باشد.

محمولات مفقود شده يا صدمه ديده تا چه مبلغي بيمه مي‌شوند

با توجه به مقررات جاري، كليه محمولات پذيرش شده حداكثر تا 20 دلار آمريكا به ازاي هر كيلوگرم بيمه هستند.

وزن حجمی چگونه محاسبه می شود

وزن حجمی یا ابعادی وزنی است که خطوط هوایی خارجی با توجه با ابعاد و حجم بسته برای مرسولات هوایی تعیین میکنند. روش محاسبه وزن حجمی:
طول*عرض*ارتفاع
وزن حجمی = -----------------
5000
تمامی ابعاد باید به سانتیمتر محاسبه شوند.**

در صورت مشاهده آدرس اشتباه در بخش رهگیری سپیدبال چه باید کرد

مشاهده "آدرس نادرست" در بخش رهگیری بدلیل اشتباه نوشته شدن آدرس بر روی بارنامه میباشد و در صورت مشاهده در بخش " تماس با ما " اطلاعات صحیح را وارید نموده و حتما با گیرنده خود تماس حاصل نموده پس از اطمینان از صحیح بودن آدرس جدید با دپارتمان امور مشتریان تماس حاصل فرمایید.

برای ارائه پیشنهاد و یا شکایت به چه نحو می توان عمل کرد

در سایت سپیدبال ، قسمت پرتال مشتریان امکان ثبت شکایت و پیشنهاد وجود دارد. قطعا نظرات و پیشنهادات شما میسر تکامل خدمات ما خواهد بود.

چگونه می توانیم نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نماییم

شما با مراجعه به یکی از شعبات شرکت سپیدبال می توانید با ارائه کد اشتراک و کارت شناسایی، نام کابری و رمز عبور مورد نظر خود را دریافت و در صورت تایید از طرف سیستم بر روی شماره همراه شما اس ام اس فعالسازی نام کاربری و رمز عبور ارسال می شود.

در کنترل پنل مشتریان چه کارهایی می توانیم انجام دهیم

در کنترل پنل مشتریان می توانید:
1. ثبت سفارش اینترنتی
2. مدیریت بارنامه های صادره
3. واریز وجه نسبت به پرداخت بارنامه
4. گزارش مالی خود
5. .....

در ثبت سفارش اینترنتی چه امکاناتی وجود دارد

در ثبت سفارش اینترنتی شما می توانید در مقابل سفارش تلفنی که درخواست تحویل از محل می نمایید، از طریق پرتال مشتریان سفارش خود را اعلام فرمایید تا همکاران کریر سپیدبال در محل حضور پیدا کنند و همچنین از مشخصات پیکی که وظیفه دریافت محموله را دارد ، مطلع شوید.

در قسمت مدیریت بارنامه آیا میتوانیم از وضعیت بارنامه خود مطلع شویم

در منوی مدیریت بارنامه علاوه بر این که از کلیه مشخصات وضعیت محموله خود مطلع می شوید بلکه می توانید از مراحل انجام شده بارنامه خود به طور دقیق اطلاع پیدا کنید.

شارژ اکانت چه مزیتهایی دارد

کسانی که اکانت خود را شارژ مینمایند، دیگر لازم به پرداخت نقدی نمی باشد بلکه با امضای مشتری وجه بارنامه برداشت خواهد شد و در تخفیفات ویژه شرکت خواهند نمود.

از گزارش مالی در پرتال مشتریان چه خروجی های را میتوان گرفت

در بخش گزارش مالی می توان با توجه به خواسته هایی که دارید خروجی های متفاوتی را دریافت کنید. شما می توانید نسبت به برداشت یا واریزی ، تاریخ ، ساعت ، مبالغ ، نوع سرویس و .... خروجی بگیرید.

آیا از طریق خط اختصاصی اس ام اس شرکت سپیدبال می توان اطلاعاتی را دریافت نمود

شرکت سپیدبال برای بهبود در زمان مشتریان در این باره کدهایی را در نظر گرفته است. مثلا شما برای دریافت کد اشتراک می توانید کد:
*code*#
استفاده نمود یا برای ثبت سفارش برای دریافت پیک از محل می توانید با کد:
*code*branchcode*destenation*peyk or machin*explain*#
F.E: *1358*101*thr*p*lotfan ghabl az saate 3 dar address dade shode bashand.*#
به این مفهوم است که کد اشتراک 1358 از دفتر مرکزی به مقصد تهران ، پیک قبل از ساعت 3 در آدرس داده شده باشند.
101= دفتر مرکزی
102= دفتر شهرک صنعتی
103= دفتر فرودگاه
124= دفتر وکیل آباد

آیا برای مطلع شدن از مکان محموله ای که ارسال نموده ایم از طریق اس ام اس امکان پذیر می باشد

شرکت سپیدبال با داشتن شماره همراه مشتری از وضعیت بارنامه ی خود در هر مرحله با ارسال اس ام اس مطلع می نماید، در مواقعی خاص مشتری هم میتواند از مرحله بارنامه خود مطلع شود:
*awb*shomare barname*#